en
en

Polska na Dniu Europy na Ukrainie

16 maja na Ukrainie odbyły się tradycyjne już obchody Dnia Europy, organizowane we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej. W wielu miastach Ukrainy, między innymi w Winnicy, Tarnopolu i Kijowie przeprowadzono prezentacje polskiej kultury, historii oraz turystycznych atrakcji.

16 maja na Ukrainie odbyły się tradycyjne już obchody Dnia Europy, organizowane we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej. W wielu miastach Ukrainy, między innymi w Winnicy, Tarnopolu i Kijowie przeprowadzono prezentacje polskiej kultury, historii oraz turystycznych atrakcji. Wspólnym wysiłkiem polskich placówek i organizacji, między innymi Ambasady w Kijowie oraz polskich konsulatów, organizacji polonijnych i Polskiego Osrodka Informacji Turystycznej, przygotowano ciekawe widowiska, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem mieszkańców i ukraińskich mediów.

                          ukr2

Na głównej ulicy Kijowa zaprezentowały się polskie regiony: Tarnów i Ziemia Tarnowska oraz Mazowsze. Dzięki pomocy Urzędu Miasta Tarnowa oraz Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej nasza prezentacja była jedną z najciekawszych wśród wszystkich krajów UE. Wystąpiły dziewczęta ze Studia Tańca „Honorata” z Tarnowa, kapela „MASOVIA” z Płocka, oraz jak zawsze niezawodne zespoły polonijne z Kijowa – „Jaskółki” i „Polanie znad Dniepru”.

      ukr1    ukr

Do góry