en
en

Polscy twórcy rękodzieła ludowego w Belgii

W dniach 3 – 5 kwietnia, w najbogatszej gminie Belgii Lasne odbył się festyn ArtiBW promujący lokalnych twórców i artystów rękodzielników. Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Union des Classes Moyennes – Związku Przedsiębiorców działających na terenie Walonii.

Polska Gościem Specjalnym na Festynie Artystów Rękodzieła z Walonii.

W dniach 3 – 5 kwietnia, w najbogatszej gminie Belgii Lasne odbył się festyn ArtiBW promujący lokalnych twórców i artystów rękodzielników.

Wydarzenie zorganizowane zostało z inicjatywy Union des Classes Moyennes – Związku Przedsiębiorców działających na terenie Walonii.

          rl1

Polskie wystąpienie zorganizowane zostało wspólnie z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji. Na uroczystym koktajlu wydanym przez POIT i WPHiI obecnych było 200 gości, w tym Minister Królestwa Belgii ds. Przedsiębiorczości, Rolnictwa i Nauki, Pani Sabine Laruelle.

         rl

Polskie stoisko prezentujące materiały promocyjne o Polsce oraz gadżety oferowane przez Dolny Sląsk odwiedziło ponad 4 000 osób, które mogły wziąć udział w konkursie z licznymi nagrodami, w tym  wycieczką dla dwóch osób do Krakowa.   


Do góry