en
en

Polregionale 2009 - Ponad granicami w Holandii

"Ponad Granicami" - wileka impreza z okazji 5 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Goście z Holandii, Niemiec i Belgii świętowali na polskim pikniku.
 

Z okazji 5 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej z inicjatywy konsulatów RP w Hadze, Kolonii i Brukseli oraz organizacji polonijnych w Niemczech, Holandii i Belgii przy aktywnej współpracy Ośrodka POT w Amsterdamie i wsparciu Ośrodka POT w Berlinie zorganizowano 2 maja br. w Vaals w Holandii na styku granic trzech państw (Holandii,Belgii i Niemiec) wielką imprezę plenerową promującą polską kulturę, turystykę i kuchnię.

          bel

W ciepłą, pogodną sobotę setki osób z Holandii, Niemiec i Belgii przyjechało całymi rodzinami na najwyższe wzgórze w Niderlandach (322,5 m npm) by wziąć udział w polskiej imprezie "Ponad Granicami". Na specjalnie przygotowanej scenie występowali znani i popularni polscy artyści z kraju jak też nasi rodacy mieszkający w tych krajach. Na specjalnych stendach prezentowano polskie malarstwo i plastykę, a na stoisku amsterdamskiego Ośrodka POT wydawnictwa promujące nasz kraj i podróże do Polski. Oferowano cieszące sie wielkim powodzeniem znane specjały kuchni polskiej- bigos, pierogi, żurek itp.

          biek

Impreza była doskonała okazja do skutecznej promocji naszego kraju adresowanej do mieszkańców przygranicznych regionów trzech krajow "starej " Unii Europejskiej.

Do góry