en
en

POIT w Paryżu zachęca Francuzów do odwiedzenia Polski

Nasz paryski oddział nie próżnował. Ponad 9 tys. zainteresowanych Polską Francuzów wzięło udział Tygodniu Polskim w Nimes i promocyjnej imprezie w Saint Germail en Laye. W dniach 17 - 19 maja 2008, w ramach imprezy pod nazwą Dni Europy, POIT Paryż uczestniczył wraz ze Stowarzyszeniem polonijnym « La Polonaise des Cévennes » w organizacji Dni Polskich w Nîmes, stolicy regionu Langwedocja-Rousillon liczącej 144 000 mieszkańców. Głównym organizatorem tej imprezy promocyjnej był Maison de l’Europe (Dom Europy) w Nîmes.
POIT zorganizował stoisko promocyjne w centrum miasta, na którym publiczność, przybyła na obchody święta, mogła uzyskać wszelkie informacje turystyczne dotyczące produktów turystycznych Polski oraz zaopatrzyć się w foldery o atrakcjach turystycznych naszego kraju. Ponadto zorganizowano ciekawą i atrakcyjną wystawę fotograficzną, na której odwiedzający mogli podziawiać wielką urodę  stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Amatorom polskiego folkloru w niedzielne popołudnie (18 maja) zaserwowano występ zespołu folklorystycznego « Syrena », który w swoim spektaklu, tańcem i muzyką opowiadał o najpiękniejszych regionach Polski, zaś melomani mieli szansę uczestniczyć w  koncertcie muzyki klasycznej, zorganizowanym 19 maja w Sali Teatru Liger. Dużą część programu tego koncertu, w wykonaniu Orchestre de Chambre de la Nouvelle Europe, stanowiły utwory Fryderyka Chopina. Konsul Generalny Polski w Lyonie Pan Piotr Adamiuk wygłosił konferencję pt. « Miejsce Polski w Europie ».

Tydzień Polski w Nîmes był bardzo udaną i potrzebną imprezą, która przyciągnęla ok 5000 osób i której przebieg był żywo komentowany przez lokalne media.

W dniu 17 maja 2008 odbyła się także druga impreza, na której Francuzi mieli okazję zapoznać się z walorami turystycznyi Polski. POIT Paryż współorganizował bowiem plenerową imprezę promocyjną zainicjowaną przez Merostwo podparyskiej miejscowości Saint Germain en Laye. Współorganizatorem tej imprezy, zaadresowanej do szerokiej publiczności i skupiającej reprezentacje krajów Unii Europejskiej było Stowarzyszenie St. Germain en Laye – Konstancin. Przybyła na imprezę liczna publiczność (ok. 4000 osób) wykazała duże zainteresowanie walorami turystycznymi Polski.


Do góry