en
en

Nowoczesne centrum kongresowe w Warszawie

W Polsce nie a nowoczesnego centrum kongresowego, które mogłoby przyjąć kilka tysięcy gości. Jak podaje Gazeta Prawna zagraniczni biznesmeni zostawią w Polsce 6,5 mld zł. Rośnie liczba gości, którzy przyjeżdżają do Polski w interesach, ale wśród nich jest znacznie mniej uczestników konferencji i kongresów. Przechwytują ich nasi sąsiedzi i najnowsze kraje w UE.

 

Gazeta Prawna (03.03.08)

 

Katarzyna Mokrzycka

 

Dziś mija termin składania zgłoszeń do konkursu architektonicznego

na zagospodarowanie ponad 30 hektarów terenu wokół nowego stadionu narodowego, który powstanie w Warszawie. Stolica planuje tam m.in. budowę pierwszego w Polsce centrum kongresowego na światowym poziomie. Obiekt dla 8 tys. uczestników ma powstać obok pięciogwiazdkowego hotelu oraz hali widowiskowej na 20 tys. osób. Eksperci podkreślają, że w Polsce nie ma jeszcze ani jednego obiektu przygotowanego do prowadzenia konferencji, a nie targów, który mógłby jednocześnie przyjąć więcej niż 5 tys. osób.
- Jest bardzo dużo obiektów średniej wielkości, do 1,5 rys. osób, najczęściej w hotelach w dużych miastach i podmiejskich ośrodkach konferencyjnych. Nie ma ani jednego dla kilku tysięcy osób - mówi Irena Sokołowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.


Do góry