en
en

Nagroda dla polskiego ośrodka w Moskwie

Polski ośrodek w Moskwie otrzymał 24 września podczas gali z okazji Dnia Turystyki nagrodę od rosyjskiego Ministra Turystyki.

W  moskiewskim Hotelu Prezydent, 24 września  podczas gali z okazji Dnia Turystyki,  wręczano doroczne nagrody Ministra Turystyki. Przyznano trzy drugie nagrody. Otrzymały ją Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie oraz przedstawicielstwa Hiszpanii i Turcji.

 

W tym roku nagrody Ministra Turystyki wręczano po raz szósty. Nadano im znajomo brzmiącą nazwę „Premia Sienkiewicza” dla upamiętnienia postaci Jurija Sienkiewicza, zmarłego w 2003 roku lekarza, dziennikarza i popularyzatora turystyki piastującego miedzy innymi funkcję przewodniczącego Towarzystwa Podróżników Rosji.


Nagrody Ministra Turystyki, jak na skalę kraju przystało, przyznawano aż w 18 kategoriach i szeregu specjalnych nominacjach. W kategorii „Najlepsze przedstawicielstwo administracji turystycznej w Rosji”, na około 50 pracujących w Federacji Rosyjskiej narodowych przedstawicielstw turystycznych,  pierwszą nagrodę otrzymała Kuba. Drugie miejsce zajął reprezentujący nasz kraj Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Moskwie - ex aequo z Hiszpanią i Turcją - prawdziwymi gigantami na rosyjskim rynku turystycznym,

Nagroda ma opinię niezależnej i zaliczana jest do bardzo prestiżowych – mówi dyrektor POIT w Moskwie Andrzej Sierakowski. - Polska została nią już wyróżniona przed czterema laty, kiedy to zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

       sd

     Na zdjęciu od lewej: Minister Anatolij Jaroczkin -Przewodniczący Federalnej  Agencji Turystyki, Andrzej Sierakowski - Dyrektor Ośrodka POT w Moskwie

Andrzej Sierakowski, dyrektor  moskiewskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej został niedawno, po raz trzeci jednogłośnie wybrany prezesem Zarządu Zrzeszenia Narodowych Organizacji Turystycznych ANTOR w Moskwie. Jest on  jedynym Polakiem pełniącym społeczną funkcję o znaczeniu docenianym w Federacji Rosyjskiej, a jego wybór jest dowodem uznania dla pozycji Polski na rynku turystycznym tego kraju.

 
 


Do góry