en
en

Nagroda dla Polski w Kantonie

Kanton

 

Podczas  siedemnastej edycji targów GITF w Kantonie, które odbywały się 25-27 marca 2010 r. Polska, jako jedyna z destynacji europejskich, znalazła się wśród 10 nagrodzonych krajów za najlepsze stoisko.

 

Podczas  siedemnastej edycji targów GITF w Kantonie, które odbywały się 25-27 marca 2010 r. Polska, jako jedyna z destynacji europejskich, znalazła się wśród 10 nagrodzonych krajów za najlepsze stoisko.  Nagroda „Best Booth”  została przyznana przez oceniających stoiska ekspertów z dziedziny wystawiennictwa oraz zwiedzających, którzy swoje głosy oddawali on-line.

Na stoisku, które zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z Urzędem miasta Stołecznego Warszawy swoją ofertę prezentowali: Biuro Selina, CT Poland i Holiday Travel oraz Stołeczne Biuro Turystyki i Ambasada RP z Pekinu.

Targi GITF  są jedną z ciekawszych imprez targowych na terenie Chin. Uczestniczy w nich większość turystycznych destynacji europejskich takich jak m.in.: Turcja, Hiszpania, Czechy, Austria, Szwajcaria, Grecja, Słowacja, Egipt, czy Tunezja, ponadto odbywają się w miejscu (prowincji) gdzie ruch wyjazdowy jest bardzo duży, głównie z powodu rozwijającej się w błyskawicznym tempie gospodarki, a co za tym idzie polepszającej się sytuacji ekonomicznej i materialnej mieszkańców tego regionu. To jeden z trzech regionów emisyjnych , generujących turystykę wyjazdową w Chinach. Najwięcej turystów podróżuje do Europy właśnie z prowincji Guandong (Kanton). Ocenia się, że w ciągu najbliższych 10 lat wydatki na podróże będą drugim po wydatkach na kształcenie, najszybciej rosnącym składnikiem wydatków obywateli chińskich.

W czasie tegorocznych targów zaprezentowało się ponad 460 wystawców z 40 krajów. Polskie stoisko nawiązywało do Roku Chopinowskiego i tego tematu dotyczyła też większość prezentowanych przez wystawców ofert. Obok odwiedzających targi profesjonalistów z branży, przede wszystkim biur podróży, stoisko odwiedzali też bardzo licznie przedstawiciele mediów – głównie TV a każdy kręcony materiał dotyczył obchodów Roku Chopinowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do góry