en
en

Moskiewski POIT zaprasza na workshop w Kaliningradzie

W dniach 11 - 13 września, już po raz szósty, odbędzie się w Kaliningradzie workshop, w którym wezmą udział firmy łotewskie, litewskie, węgierskie, no i oczyiwście polskie. POIT w Moskwie zaprasza do udziału w tradycyjnym workshopie, który już po raz szósty, przy naszym współudziale, organizują władze turystyczne regionu kaliningradzkiego.

Workshop odbędzie się w KALININGRADZIE , w terminie 11 do 13 września 2008

Do udziału zaproszono biura podróży obwodu kaliningradzkiego. Swój udział, oprócz Rosjan, potwierdziły rownież firmy litewskie , lotewskie, węgierskie. Jak zwykle jednak wśród uczestnikow dominować będą uczestnicy z Polski

W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział ponad sto kaliningradzkich biur podróży , w tym roku należy spodziewać się podobnej ich ilości.
Polscy uczestnicy dotychczasowych imprez wysoko oceniali przebieg warsztatów, impreza ta wyrasta na najważniejsze wydarzenie dla branży regionu.
Kaliningrad ma znaczenie ponadregionalne, generuje przyjazdy do Polski turystów z całej Federacji Rosyjskiej. W tym mieście mamy wyśmienicie pracujący Konsulat Generalny RP, stąd znakomite rezultaty w organizacji wyjazdów zagranicznych Rosjan z tego rynku

Jednak ostatnimi czasy ruch turystyczny z regionu przezywa klopoty. Stali mieszkancy od 1 czerwca ubiegłego roku stracili przywilej bezpłatnego otrzymywania wizy. Dodatkowo władze turystyczne Federacji Rosyjskiej w tym samym czasie zmieniły zasady przydzielania licencji na działalność turoperatorską. Licencja związana jest z koniecznościa wykupienia ubezpieczenia lub gwarancja bankowa.
Wejscie Polski do strefy Schengen to kolejna bariera, konieczność przedstawienia dodatkowych dokumentów dla aplikujących o wize .

Lecz są tez i dobre wiadomości!.  Zapowiedziane zostały specjalne warunki wjazdu do naszego kraju dla mieszkanców cześci regionu kaliningradzkiego. Trwają rozmowy na szczeblu rządowym i mamy nadziej, że wyniki negocjacji poznamy już jesienią.

Pomimo przejściowych kłopotów rynku kaliningradzkiego zachęcamy wszystkich do wsparcia naszych rosyjskich partnerów nowymi propozycjami, cenami etc.. Szczególnie namawiamy do oferowania pobytów łączonych np z Czechami, Węgrami, Austrią, przedstawienia swojego obiektu jako idealnego miejsca dla tranzytu. Tego typu oferty dotychczas nie istnialy, nie byly popularne, barierą była konieczność uzyskania kilku wiz.

Program workszhopu w skrócie:
11 września - przyjazdy, rejestracja uczestnikow. Prosimy o przyjazd we wczesnych godzinach popołudniowych, o godz 19.00 goście będą zaproszeni na powitalny koktail.

12 wrzesnia - 10.00 – uroczyste otwarcie i wystąpienia oficjalne
10.15 – 12.00 – prezentacje firm
10.15 - 14.00 - rozmowy handlowe,
16.00 - koncert organowy w Katedrze
18.30 - program rozrywkowy Bursztynowa Mozaika

13 wrzesnia - po śniadaniu wyjazdy do Polski

Zainteresowanych prosimyo zgłoszenia na adres: asierakowski@visitpoland.ru

Informacje organizacyjne:
• Udział w workshopie jest bezplatny, uczestnicy pokrywają koszty pobytu /hotel ** lub ****za dwie noce (mieszkamy w dwoch hotelach – KALININGRAD** /86Eur sgl i 116Eur dbl / i KAJZERHOF HELIOPARK **** /114Eur sgl i 200 Eur dbl /) - cny obejmują cały pobyt.
• PRZYPOMINAMY O KONIECZNOśCI UZYSKANIA WIZY! Dla uniknięcia klopotów wizowych sugerujemy kontakt z Intouristem w Warszawie.
• Mamy określoną liczbę miejsc  -  40 stolików dla gości z Polski - dlatego prosimy o pilne zgłoszenia do 15 sierpnia. Jeżeli zgłoszona zostanie potrzeba organizacji przejazdu autokarem z Warszawy, z przystankami na trasie, to w najblizszym czasie zaproponujemy to Państwu – prosimy o pilne informacje.
• Prosimy o zadeklarowanie przez każdego z uczestników po minimum jednym pobycie w Polsce do rozlosowania podczas workshopu – ułatwia to nam akwizycję firm rosyjskich
• UWAGA! Wplaty prosimy przekazywać do BALTMA-TOURS oxana@baltma.ru
tel +7 4012 931 931 OKSANA LEPINKOVA
POIT w Moskwie +7 495 5106210 fax 5106211
Do góry