en
en

Mazury w finale Konkursu „NEW 7 WONDERS OF NATURE”

Konkurs „NEW 7 WONDERS OF NATURE” to już druga kampania organizowana przez Fundację "New7Wonders". W tym roku wśród 261 kandydatur z 222 krajów znalazła się Kraina Wielkich Jezior Mazurskich.

 Mobilizacja polskich internautów dała efekt. Polscy kandydaci  do miana „Nowych Siedmiu Cudów Natury” znaleźli się w półfinale konkursu. Do finału zakwalifikowane zostały decyzją jury „New 7 Wonders” tylko Wielkie Jeziora Mazurskie.


Mazury znalazły się w stawce 28 finalistów, jak dowiadujemy się z lektury strony internetowej konkursu. Spośród 28 uznanych przez ekspertów za najcudowniejsze miejsca na świecie do 2011 roku wyłoniona zostanie magiczna siódemka cudów natury.  

Rywalizacja półfinałowa była niezwykle emocjonująca. Do chwili zamknięcia przez organizatorów podglądu listy rankingowej  Mazury były liderem w kategorii „krajobrazów i form polodowcowych" zaś Puszcza Białowieska zajmowała czwartą pozycję w kategorii „Lasów, rezerwatów i parków narodowych”. Ostatecznej klasyfikacji nie podano.


Polska Organizacja Turystyczna przeprowadziła 28 czerwca na warszawskim Skwerze Hoovera akcję powszechnego głosowania na polskich kandydatów w światowym konkursie na „Siedem Nowych Cudów Natury”. Działał punkt informacyjny oraz stanowiska, na których można było zagłosować na Wielkie Jeziora Mazurskie i Puszczę Białowieską. Do oddania głosów zachęcały znane postaci z życia świata teatru, kultury i sportu, wśród nich między innymi Wioślarska Czwórka Podwójna - złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Pekinu Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski. 

 

Wcześniej, w trakcie  „Ogólnopolskiego Dnia Głosowania” ogłoszonego przez Polską Organizacje Turystyczną, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz urzędy marszałkowskie województw Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego - polscy parlamentarzyści oddawali głosy w budynku Sejmu korzystając ze specjalnie ustawionego kiosku internetowego.  Akcję na Wiejskiej relacjonowały media zachęcając rodaków do uczestnictwa w tej ogólnoświatowej kampanii i wsparcia  swoimi głosami  narodowej turystyki.


O ostateczny sukces Mazury będą współzawodniczyć w doborowej stawce, w której znalazły się obok nich: Amazonia, Bu Tinah, Wyspy Galapagos, Wodospad  Iguazu, Komodo, Zatoka Milforda, Góra Stołowa, Salto del Angel, Klify Moher, Wielki Kanion Kolorado, jaskinie Jeittta, Malediwy, Wulkany Błotne w Azerbejdżanie, Uluru, Zatoka Fundy, Morze Martwe, Wielka Rafa Koralowa, Wyspa Jeju, rzeka Puerto Princeska, Wezuwiusz, Schwarzwald, El Yunque, Zatoka Halong, Kilimandżaro, Matterhorn, Sundarbany, Yushan.

 

Więcej informacji:

Aktualności Turystyczne


Do góry