en
en

Konkurs na Pamiątkę z Polski

Tylko projekty oryginalne i łączące tradycyjne elementy wzornictwa polskiego z nowoczesnymi trendami mają szanse na nagrodę w konkursie, kóry ma wyłonić najciekawsze pamiątki z Polski.

Konkurs na Pamiątkę z Polski

Tylko projekty oryginalne i łączące tradycyjne elementy wzornictwa polskiego z nowoczesnymi trendami mają szanse na nagrodę w konkursie, który ma wyłonić najciekawsze pamiątki z Polski.

Fundacja „CEPELIA” Polska Sztuka i Rękodzieło z okazji jubileuszu 60-lecia ogłasza Konkurs na Pamiątkę z Polski. Celem konkursu jest pozyskanie nowych, niesztampowych projektów pamiątkarskich promujących Polskę. Pragniemy, aby uczestnicy twórczo podeszli do polskiego dziedzictwa kulturowego oraz połączyli tradycyjne elementy i wzory polskiej kultury z współczesną formą.

Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach:

  • TRADYCJA – pamiątka czerpiąca z bogactwa kultury polskiej
  • INSPIRACJA – pamiątka odpowiadająca na aktualne trendy i tendencje współczesnego wzornictwa przemysłowego.


Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w listopadzie 2009 oraz w katalogu.

Jury będzie oceniać prace nadesłane na konkurs pod kątem oryginalności, walorów estetycznych, a także marketingowych dla promocji Polski i kultury polskiej.


Czas trwania konkursu: 1 września - 31 października 2009

Nagroda główna: 15 000 zł


Karta zgłoszenia


Informacje i regulamin: www.cepelia.plcepelia


Fundacja „CEPELIA” Polska Sztuka i Rękodzieło

Ul. Chmielna 8, 00-020 Warszawa

022/826-60-31 wew. 142, 0 784 241 099


Do góry