en
en

Kongres EFAPCO z udziałem Polski

W dniach 4 – 9 stycznia 2010 w Brukseli  (Belgia) odbył się IV Kongres EFAPCO (European Federation of the Associations of Professional Congress). Wśród uczestników byli również reprezentanci Polski.

efapco2W dniach 4 – 9 stycznia 2010 roku w Brukseli  (Belgia) odbył się IV Kongres EFAPCO (European Federation of the Associations of Professional Congress).Jego temat  „Zrównoważony rozwój i konkurencyjność w przemyśle spotkań" (“Sustainability and competitiveness in the Meetings Industry”) został zaproponowany przez European Union’s DG Enterprise and  Industry i w pełni zaaprobowany przez Zarząd EFAPCO, w którym funkcję Wice-prezydenta sprawuje Pani Irena Sokołowska.


Szeroki zakres tematów omawiali czołowi eksperci zajmujący się na co dzień tematyką zrównoważonych spotkań,  stymulując jednocześnie dyskusję z delegatami. Wśród mówców znaleźli się: Jan-Christoph Napierski, odpowiedzialny za tematykę zrównoważonego biznesu Organizacji ONZ podczas grudniowej Konferencji Klimatycznej w Danii i David Stubbs, szef zrównoważonego rozwoju Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Londynie w 2012 roku.

W kongresie wzięło udział 180 uczestników z 19 krajów, wśród nich także reprezentanci Polski. 3 dni Kongresu delegaci spędzili, w oddanym właśnie do użytku, nowym centrum kongresowym na 2000 osób - SQUARE (Brussels Palais des Congrès).

Na kolejne spotkania w 2010 roku grupa robocza EFAPCO została zaproszona do Budapesztu (Węgry),  Mediolanu (Włochy) i Frankfurtu (Niemcy). Podjęto również starania  o zorganizowanie jednego ze spotkań w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku lub Szczecinie. O organizację V Kongresu EFAPCO w 2012  ubiega się Estoril (Portugalia).

Do góry