en
en

Kongres American Tourism Society na Dolnym Śląsku

W dniach 19-23 października br. odbędzie się na Dolnym Śląsku kongres American Tourism Society. ATS jest prestiżową organizacją amerykańskich tour operatorów, którzy orientują się na organizacje wyjazdów do Europy Centralnej (jedyna tego typu regionalna organizacja amerykanska). W dniach 19-23 października br. odbędzie się na Dolnym Śląsku kongres American Tourism Society. ATS jest prestiżową organizacją amerykańskich tour operatorów, którzy orientują się na organizacje wyjazdów do Europy Centralnej (jedyna tego typu regionalna organizacja amerykanska).

Doroczna konferncja ATS odbędzie się w dniach 21-23 października we Wrocławiu, w dniach 24-25 października jej uczestnicy wezmą udział w imprezie Buy Poland i Tour Salon w Poznaniu. Konferencja będzie poprzedzona 2-dniową study tour po Dolnym Ślasku od 19 do 21 października (m.in.Karpacz, Szklarska Poręba). Patronem i organizatorem konferencji jest Dolnośląska Organizacja Turystyczna, a Buy Poland TTG i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Sponsorem study tour po Dolnym Śląsku jest spółka Interferie S.A.

Pobierz zaproszenie i informacje a ATS w języku angielskim


American Tourism Society (www.americantourismsociety.org) jest amerykańską turystyczna organizacją marketingową koncentrująca się na promocji turystyki wyjazdowej z Ameryki Północnej do krajów Europy Centralnej i Wschodniej oraz Bliskiego Wschodu. Członkami jej są amerykańscy touroperatorzy specjalizujący się w wyjazdach do tych krajów oraz biura turystyki przyjazdowej i narodowe oraz regionalne organizacje turystyczne tych krajów. Członkami są m. innymi American Express, Academic Travel Abroad, American Travel Abroad, Brendan Worldwide Vacations, General Tours, Globus, Tauck Word Discovery, Travcoa, Travel Impressions. Członkami ATS są także inne wiodące organizacje turystyczne, takie jak np. United States Tour Operators Association (USTOA) czy American Society of Travel Agents (ASTA). Pełna lista organizacji członkowskich znajduje się na stronie internetowej ATS.

Doroczne konferencje ATS są zawsze znakomita okazją do promocji miejsc, w jakich się odbywają, ich infrastruktury turystycznej, w tym transportowej oraz atrakcji turystycznych. Ze względu na znaczenie uczestniczą w nich zawsze przedstawiciele, najczęściej w randze ambasadora, misji dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w danym kraju oraz przedstawiciele władz odwiedzanych krajów – premier rządu Republiki Czeskiej (w Pradze), król Jordanii (w Ammanie). W tym roku przyjazd do Wrocławia potwierdził przedstawiciel Departamentu Stanu i ambasady USA w Warszawie, a także National Geographic oraz Bob Whitley – Prezydent USTOA i Bruce Beckham – Dyrektor Wykonawczy Travelers Conservation Foundation a także Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera Adam Lipiński.

Na konwencję ATS przejeżdża także grupa dziennikarzy, reprezentujących czołowe media turystyczne w Stanach Zjednoczonych.
Do góry