en
en

Konferencja EWEC 2010 w Warszawie

ewec_2010
W dniach 20-23 kwietnia 2010 roku w Warszawie w Centrum EXPO XXI odbyła się Europejska Konferencja Energetyki Wiatrowej EWEC 2010. Konferencja organizowana jest co rok przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, zajmujące się wykorzystywaniem energii wiatrowej na świecie. Warszawa była przygotowana na przyjęcie 6000 osób. W związku z problemami komunikacyjnymi spowodowanymi wybuchem wulkanu na Islandii do Warszawy dotarło 3000 uczestników.
ewec_2010W dniach 20-23 kwietnia 2010 roku w Warszawie w Centrum EXPO XXI odbyła się Europejska Konferencja Energetyki Wiatrowej EWEC 2010. Konferencja organizowana jest co rok przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, zajmujące się wykorzystywaniem energii wiatrowej na świecie. Na dzień przed otwarciem konferencji EWEC 2010 w Hotelu Hilton odbyło się spotkanie „Polish Day” dedykowane problemom energetyki wiatrowej na polskim rynku, w którym udział wzięło około 1000 osób.
EXPO XXI profesjonalnie przygotowało swoje hale na potrzeby konferencji EWEC 2010, zgodnie z wymogami Standardu Spotkań Zrównoważonych BS8901 stawianymi przez organizatorów. Na tegorocznej konferencji EWEC 2010 spotkali się decydenci, eksperci oraz przedstawiciele przemysłu energetyki wiatrowej z całego świata. Hale warszawskiego EXPO przez 4 dni były areną wymiany informacji o nowych trendach w przemyśle energetyki wiatrowej:  wpływie energetyki wiatrowej na rozwój technologiczny, ochronie klimatu, niezależności energetycznej czy rozwoju biznesu i miejsc pracy.
Warszawa była przygotowana na przyjęcie 6000 osób. W związku z problemami komunikacyjnymi spowodowanymi wybuchem wulkanu na Islandii do Warszawy dotarło 3000 uczestników. Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej umożmożliwiło śledzenie sesji on line.
Do góry