en
en

Konferencja European SITE Networking and Educational Programme na Costa del Sol

W dniach 10 – 13 maja 2008 r. w hiszpańskiej miejscowości Malaga miała miejsca kolejna edycja konferencji edukacyjnej SITE, w której uczestniczyło 196 specjalistów podróży Incentive z 27 państw, w głównej mierze członkowie stowarzyszenia SITE.

W dniach 10 – 13 maja 2008 r. w hiszpańskiej miejscowości Malaga miała miejsca kolejna edycja konferencji edukacyjnej SITE, w której uczestniczyło 196 specjalistów podróży Incentive z 27 państw, w głównej mierze członkowie stowarzyszenia SITE. Society of Incentive and Travel Executives jest stowarzyszeniem, które zrzesza organizatorów, ekspertów i zleceniodawców incentive travel. SITE istnieje od 1973 roku i zrzesza 1.800 osób z 82 krajów. Członkami SITE są osoby pracujące dla największych i renomowanych PCO i incentive houses, działające w imieniu i na rzecz tysięcy stowarzyszeń oraz korporacji międzynarodowych.    

Program tegorocznej edycji konferencji zawierał szereg sesji edukacyjnych w tym m.in.

  • „Generation X and Y; what motivates them and what do they expect from incentive programmes” (  Rob Davidson )
  • “What’s your story?” Destination Branding Explained ( David Hornby )
  • “The (Austrian) Incentive Evolution – From the big Wow to the big Sigh” ( Oliver Kitz and Rudolf Lumetzberger )

Program edukacyjny został wzbogacony o promocję atrakcji turystycznych Malagi oraz propozycje organizacji interesujących eventów w tym regionie (np. nauka tańca Flamenco, Sevillianay, Sesja Jazzowa ). Chętni mogli skorzystać z bezpłatnych post-tourów po Andaluzji.

Udział w konferencji pozwolił na wymianę i pozyskanie nowych doświadczeń w zakresie organizacji tego typu imprez. Był również dobrą okazją do pozyskania przychylności dla Polski jako kierunku Incentive u osób opiniotwórczych w zawodowym środowisku międzynarodowym.

Do góry