en
en

IV edycja Polsko-Rosyjskiego Forum Turystycznego zakończona

W dniach 2 – 6 listopada br. na terenie regionu śląskiego odbyła się już czwarta edycja Polsko – Rosyjskiego Forum Turystycznego. W Forum wzięło udział 60 przedstawicieli rosyjskich biur podróży oraz 13 dziennikarzy z Rosji. Tegoroczna edycja poświęcona była promocji atrakcji turystycznych regionu śląskiego oraz miejscowości turystycznych w Beskidzie Żywieckim.


Podczas pięciodniowego pobytu goście mieli okazję poznać wybrane zabytki techniki Śląska  (Kopalnia Guido, Kopalnia Luiza oraz Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach), Zamek w Pszczynie oraz  Muzeum Piwowarstwa w Tychach i Żywcu. Program obejmował również prezentację oferty narciarskiej Beskidu Żywieckiego, a także wizytację wybranych obiektów noclegowych Szczyrku i Wisły.


Jak co roku odbyły się również warsztaty z udziałem polskiej branży turystycznej , które stworzyły okazję do nawiązania nowych kontaktów handlowych i prezentacji polskiej oferty turystycznej, w szczególności z terenu Beskidów. Warto podkreślić, że w tym roku odnotowano zwiększoną obecność przedstawicieli polskich biur Podrózy zwłaszcza z regionów południowych.


W opinii naszych gości pobyt na terenie regionu śląskiego był bardzo udany i wkrótce powinien zaowocować zwiększeniem przyjazdów turystów rosyjskich  do tego regionu.


Do góry