en
en

III Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki

W dniach 15-17 kwietnia 2011 r., już po raz trzeci, odbędą się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGRORTAVEL. Organizatorami tego wydarzenia są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Ministrem Sportu i Turystyki oraz  Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.

Motywacją do kontynuowania przedsięwzięcia, jakim są Targi AGROTRAVEL, jest stale rosnące zainteresowanie turystyką na terenach wiejskich przez  potencjalnych przyszłych przedsiębiorców jak i turystów. Obserwuje się kreowanie nowego wizerunku wsi, jako miejsca nie tylko ciężkiej pracy, ale i miejsca wypoczynku, regeneracji sił, odskoczni od szybkiego tempa życia w mieście. Tegoroczne targi skoncentrowane będą na wiejskim produkcie turystycznym, prezentacji dotychczasowych doświadczeń i dyskusji nad wyzwaniami jakie przed nim stoją. Kluczowym zagadnieniem w debacie będą kwestie wzmocnienia marki wiejskiego produktu turystycznego, działań w obszarze budowy systemu informacji o produktach markowych oraz potrzeby jego rozwoju z wykorzystaniem innowacyjnych narzędziach promocji. Chcemy ofertą Lokalnych Grup Działania, stowarzyszeń i zrzeszeń agroturystycznych LOT-ów, ROT-ów i innych organizacji z branży turystycznej, zainteresować krajowe i zagraniczne podmioty specjalizujące się w sprzedaży usług turystycznych. Dla wystawców targi AGROTRAVEL będą doskonałym miejscem prezentacji szerokiej oferty wiejskiego produktu turystycznego, wskazania miejsca wypoczynku „bliżej natury” oraz szeroko rozumianej promocji własnej. To także możliwość dotarcia do szerokiej grupy odbiorców i szansa nawiązania współpracy z biurami podróży, pośredniczącymi w sprzedaży ofert turystycznych.

Dla zwiedzających targi AGROTRAVEL to nie tylko szansa zapoznania się z ofertą turystyczną i możliwość wyboru miejsca wypoczynku, ale także miejsce wielu atrakcji
i doskonałej zabawy. Z uwagi na bogaty program imprezy, to niepowtarzalna okazja zapoznania się z kulturą i dziedzictwem naszego kraju, rękodzielnictwem i sztuką ludową, poznanie zwyczajów życia codziennego dawnej wsi oraz degustacji lokalnych i regionalnych produktów kulinarnych.

W programie targów przewidziano między innymi:

  • Prezentacje oferty wypoczynku na wsi przez krajowych i zagranicznych wystawców;
  • Karczmy regionalne, gdzie można skosztować rarytasów z danego regionu;
  • Jarmark rękodzielnictwa z pełną ofertą sztuki ludowej regionu;
  • Scenę kultury, na której prezentować się będą twórcy i zespoły ludowe;
  • Konkursy dla wystawców i zwiedzających.

Ważnym wydarzeniem imprezy będzie międzynarodowa konferencja pn.„Wiejski produkt turystyczny – doświadczenia i wyzwania”.

W ubiegłorocznej edycji targów udział wzięło blisko 100 wystawców z kraju, a stoiska odwiedziło ponad 20 tysięcy zwiedzających. Relacje z wydarzeń targowych były szeroko relacjonowane w mediach, a pozytywne opinie wypowiadane na ich temat ugruntowały nasze przekonanie o potrzebie organizacji przedsięwzięcia, jakim są Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGRORTAVEL

Do góry