en
en

Goście z Francji pod urokiem polskiego bursztynu

Na zaproszenie Biura Prezydenta Gdańska ds. Promocji Miasta oraz organizatorów targów bursztynu Amberif, nasz ośrodek w Paryżu zorganizował podróż prasową do Gdańska.

W marcu na zaproszenie Biura Prezydenta Gdańska ds. Promocji Miasta i organizatorów targów bursztynu Amerif, zagraniczne przedstawicielstwo Polskiej Organizacji Turystycznej w Paryżu zorganizowało podróż prasową do Gdańska.

         amb2

Gdańsk odwiedziła ośmioosobowa grupa dziennikarzy francuskich reprezentujących dzienniki regionalne (Les Dernières Nouvelle d’Alsace, Le Républicain Lorrain), prasę turystyczną (Ushuaia Magazine), informacyjną (Newzy, Direct Soir) i media internetowe (fashions-addict.com, grand-sud-mag.com). Dziennikarze byli zainteresowani aspektem turystycznym tej podróży, jak również bursztynem i jego zastosowaniem przez artystów i projektantów mody.

            amb

Program tej podróży prasowej pozwalał na poznanie atrakcji turystycznych Gdańska, a dzięki Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i zamku w Malborku; dziennikarze zwiedzili dwukrotnie targi Amberif i uczestniczyli w imprezach towarzyszących takich jak na przykład „Gala mody i bursztynu” w przepięknej Filharmonii na Ołowiance. Dzięki gościnności i otwartości gdańskich galerii jak np. galeria Mariusza Gliwińskiego w Sopocie możliwe było zobaczenie obróbki bursztynu i procesu tworzenia pięknej biżuterii o unikalnych wzorach. Dziennikarze spotkali się również z Panem Mariuszem Drapikowskim, projektantem m.in. ołtarza bursztynowego w kościele Św. Brygidy.

Goście z Francji mieli też okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Stoczni Gdańskiej i spotkać się z dyrektorem stoczni, który odpowiedział na wiele pytań

Do góry