en
en

Glob in the City w Rzymie

13-16 marca odbyły się Międzynarodowe Targi w Rzymie. Polski Ośrodek tak jak i rok temu wziął w nim udział przygotowując stoisko wraz z Pomorską Regionalną OrganizacjąTurystyczną i Urzędem Miasta Gdańsk.

Już po raz drugi Polski Ośrodek  Informacji Turystycznej w Rzymie wziął udział w targach promocyjnych dla publiczności GLOB IN THE CITY zorganizowanych w dniach 13-16 marca na jednym z centralnych placów w Rzymie-Piazza del Popolo.

Wystawcą była Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Miasta Gdańsk.

Do udziału w targach Urząd Miasta Gdańska zaprosił również przedstawicieli linii lotniczych Centralwings, które uruchomiły nowe, bezpośrednie połączenie  z Rzymu do Gdanska.

Destynacja Gdansk okazała się bardzo interesująca, natomiast połaczenia bezpośrednie z Rzymu do Gdanska i z Rzymu do Krakowa wzbudziły dużą ciekawość odwiedzających polskie stoisko.

 

W kolejnych dniach targów najczęściej pytano o bezpośrednie połaczenia  low-cost  pomiędzy Rzymem a miastami takimi jak Warszawa, Kraków,Wrocław i Szczecin.

 

Dużym zainteresowaniem  cieszyły się materiały promocyjne, mapy i filmy na DVD  wydane w języku włoskim oraz gadżety przywiezione przez  Urząd  Miasta Gdanska, jak również ogólne mapy Polski wydane przez Polską Organizację Turystyczną.

 

Potencjalni turyści pytali się , także o połączenia kolejowe  i autobusowe z Gdańska do Warszawy i Krakowa oraz  bazę hotelową w Gdansku oraz w innych miastach Polski.

 

W ostatnim dniu  targów odbył się organizowany, co roku  maraton rzymski, którego trasa przebiegała przez Piazza del Popolo.


Do góry