en
en

Gdańsk na słodko

270x136_gdańsk_cr.jpg

Gdańska Organizacja Turystyczna  przygotowała kolejny, słodki produkt. Tym razem pod marką ”Smak Tradycji”. Są to dwie czekolady – gorzka i mleczna, wyprodukowane przez Bałtyk według ich tradycyjnej receptury. Opakowanie każdej z nich zostało specjalnie zaprojektowane w oparciu o cztery pocztówki. Każda z nich przedstawia Gdańsk, widziany oczami artystów malarzy... sprzed ok. 100 lat! Za aranżację graficzną odpowiedzialna była Magda Beneda.

gdańsk crGdańska Organizacja Turystyczna  przygotowała kolejny, słodki produkt. Tym razem pod marką ”Smak Tradycji”. Są to dwie czekolady – gorzka i mleczna, wyprodukowane przez Bałtyk według ich tradycyjnej receptury. Opakowanie każdej z nich zostało specjalnie zaprojektowane w oparciu o cztery pocztówki. Każda z nich przedstawia Gdańsk, widziany oczami artystów malarzy... sprzed ok. 100 lat! Za aranżację graficzną odpowiedzialna była Magda Beneda.


- „W tym roku zdecydowaliśmy się na Smak Tradycji - tradycyjnie produkowanej czekolady mlecznej i gorzkiej, połączonej z pięknymi opakowaniami, na których znajduje się Gdańsk ze starych pocztówek. Cieszymy się, że wraz z partnerami udało nam się stworzyć gdańską linię słodyczy, która promuje nasze miasto w kraju i za granicą ”- podkreślił Łukasz Wysocki, prezes GOT.

Historia linii gdańskich słodyczy rozpoczęła się jesienią zeszłego roku. W ramach projektu „Słodki Gdańsk” powstały czekolady o smaku whisky i kawy oraz marcepanu. Każda zapakowana w piękne opakowanie, zdobione obrazami gdańskiej malarki Magdy Benedy z dedykowanym opisem profesora Andrzeja Januszajtisa. Czekolady wyprodukowała gdańska Fabryka Czekolady Bałtyk.

Wszystkie słodycze można kupić w punktach Informacji Turystycznej w Gdańsku:
• Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, ul. Długi Targ 28/29 Gdańsk
• Informacja Turystyczna i Lotniskowa w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku-Rębiechowie, ul. Słowackiego 200
• Punkt Informacji Turystycznej, ul. Podwale Grodzkie 8

Od 3 grudnia będą dostępne na Jarmarku Bożonarodzeniowym w domku Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Więcej informacji www.visitgdansk.com oraz Michał Brandt (michal.brandt@visitgdansk.com, 888-163-042)

Do góry