en
en

Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego we Francji

To bardzo popularne święto kultury było i jest okazją do zobaczenia miejsc niezwykle pięknych, ciekawych ze względów architektonicznych, historycznych, ze względu na ich funkcje czy rolę w życiu politycznym i kulturalnym Francji.


 


 

W dniach 20 i 21 września br. odbyły sie we Francji Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Pierwotnie impreza ta, która organizowana jest we Francji od 1984 roku,  nazwana była Dniami Otwartych Zabytków. To bardzo popularne święto kultury było i jest okazją do zobaczenia miejsc niezwykle pięknych, ciekawych ze względów architektonicznych, historycznych, ze względu na ich funkcje czy rolę w życiu politycznym i kulturalnym Francji.

Obiekty, które są zazwyczaj zamknięte dla szerokiej publiczności są udostępniane do zwiedzania w ten ostatni week-end lata. Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego byly tez okazja dla Polskiego Osrodka Informacji Turystycznej w Paryzu  do prezentacji Polski jako kierunku wyjazdów turystycznych. W Maison de l’Europe – Domu Europy w dzielnicy Marais zorganizowane były stoiska krajów europejskich i przez cala niedzielę cieszyły sie dużym zainteresowaniem spacerujących Paryżan jak i turystów z całego świata.

 

 

 


Do góry