en
en

Caravaning w Polsce

Polska prezentuje swoją ofertę dla miłośników caravaningu na Miiędzynarodowych Targach Turystyki i Caravaningu CMT 2010 w Stuttgarcie, które rozpoczęły się 16 stycznia.

 

 

Polska prezentuje swoją ofertę dla miłośników caravaningu na Miiędzynarodowych Targach Turystyki i Caravaningu CMT 2010 w Stuttgarcie, które rozpoczęły się 16 stycznia.

Przez dziewięć dni na Polskim Stoisku Narodowym, zorganizowanym przez berliński Ośrodek POT, swoje produkty turystyczne promować będą Dolnośląska Organizacja Turystyczna, Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna i Wielkopolska Organizacja Turystyczna wraz z miastem Poznaniem, a także Hotel Koch z Kętrzyna, Zespół Sanatoryjno-Wczasowy „Arka-Mega" z Kołobrzegu oraz firma Pol-Arts z Poznania.

Targi CMT są drugimi, po ITB Berlin, najważniejszymi targami turystycznymi w Niemczech i jednocześnie największą wystawą caravaningu w tym kraju. Impreza cieszy się niezmiennie rekordowym zainteresowaniem publiczności. W ubiegłym roku aż 205.000 zwiedzających obejrzało ekspozycje 1.900 wystawców z 95 krajów. Dodatkowym magnesem są prezentacje tematyczne, organizowane w oba targowe weekendy: w pierwszy podróże rowerowe i piesze, w drugi golf, wellness i podróże morskie.

Krajem partnerskim CMT 2010 są Turcja i region Karaibów, a dla sektora caravaningu region Kampanii we Włoszech. Targi odbywają się po raz 42., Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Berlinie uczestniczy w nich już od 1995 roku.

Na targi berliński Ośrodek POT przygotował także pakiet informacji dla dziennikarzy o nowościach z rynku polskiego oraz o najważniejszych imprezach kulturalnych 2010 roku, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń Roku Chopinowskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do góry