en
en

Belgijska branża turystyczna odkrywa Kraków-kongres UPAV zakończony.

grupowe_rynek_z_flagaW dniach 2-4 października w Krakowie odbył się walny kongres belgijskiego stowarzyszenia biur podróży UPAV (Union Professionnelle des Agences de Voyages). Jest to 20-ty kongres UPAV i pierwszy zorganizowany w Europie Centralnej.

grupowe_rynek_z_flagaW dniach 2-4 października w Krakowie odbył się walny kongres belgijskiego stowarzyszenia biur podróży UPAV (Union Professionnelle des Agences de Voyages). Jest to 20-ty kongres UPAV i pierwszy zorganizowany w Europie Centralnej. Jak dotąd stowarzyszenie wybierało na swoje kongresy ciepłe kraje, co z pewnością miało wpływ na dużą frekwencję uczestników. Wybór Polski był wyzwaniem – jest to nadal destynacja mniej popularna niż wiele innych a dodatkowo kraj, w którym pogoda w pazdzierniku na pewno nie dorównuje południowym destynacjom. DSC_0902Tym bardziej raduje fakt, że w kongresie udział wzięło aż 160 osób! Wybór Polski na miejsce kongresu i nadspodziewanie duża frekwencja są niezbitym dowodem potencjału Polski na rynku belgijskim i wzrostu zainteresowania belgijskiej branży naszym krajem jako ciekawą destynacją, wartą promowania wśród turystów.

Program kongresu organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Małopolską Organizacją Turystyczną pozwolił przedstawić belgijskiej branży potencjał turystyczny i kulturowy Krakowa, jego bazę gastronomiczną i hotelową a także możliwości konferencyjne.

grupowe_rynekBiuro Jordan zaprosiło uczestników na pełną niespodzianek, niezmiernie profesjonalnie przygotowaną grę uliczną, dzięki której Belgowie poznali stare miasto, najpiękniejsze krakowskie tradycje i regionalne przysmaki.Pierwszego dnia odbył się workshop z udziałem polskiej branży turystycznej, który był okazją do zawiązania pierwszych profesjonalnych kontaktów i prezentacji polskiej oferty turystycznej.

kolacja_wieliczka_jpgDrugi dzień zakończony został uroczystą kolacją w Kopalni Soli w Wieliczce, poprzedzoną zwiedzaniem zabytku. Wieczór ten był też okazją dla MOT do przedstawienia prezentacji na temat atrakcyjności turystycznej regionu.

Dopełnieniem kongresu był wyjazd studyjny po terenie Małopolski, podczas którego grupa uczestników zwiedziła m.in. Kalwarię Zebrzydowską, były obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, Kocież, Wawel i Kazimierz.

W krakowskim kongresie udział wzięli tacy potentaci jak Thomas Cook czy Jetair – obsługujący prawie połowę rynku belgijskiego, przedstawiciele większości znaczących belgijskich biur, jak Flash Travel, BT Tour, Best Tour, Selectair, Selectour, Rainbow, Club Med a także kadra zarządzająca najbardziej znaczących szkół turystycznych i media branżowe.

 

Stowarzyszenie UPAV powstało w 1937 r. i zrzesza 470 członków – biur podróży operujących na terenie francuskojęzycznej części Belgii. Wraz z VVR – stowarzyszeniem działającym we flamandzkiej części Belgii, UPAV jest największym stowarzyszeniem skupiającym belgijską branżę turystyczną.

 

Organizatorzy: Polska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska Organizacja Turystyczna,

Partnerzy: Polska Izba Turystyki, PLL LOT, Kopalnia Soli w Wieliczce, Hotel Qubus, Biuro Podróży Jordan.

Termin: 2-4 października 2010r, Kraków

Do góry