en
en

7 nowych cudów świata

21 maja o godz.12.30 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Brackiej 6/8 odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Ogólnopolski Dzień Głosowania w Konkursie „7 nowych przyrodniczych cudów świata – (new7 wonders).


21 maja o godz.12.30 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Brackiej 6/8 odbyła się konferencja prasowa inaugurująca Ogólnopolski Dzień Głosowania w Konkursie  „7 nowych przyrodniczych cudów świata – (new7 wonders), w której wzięli udział:Katarzyna Sobierajska podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Rafał Szmytke Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Jarosław Dworzański Marszałek Województwa Podlaskieg oraz Jarosław Słoma Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


    71
 

                   7

Pani Minister Katarzyna Sobierajska zagłosowała na polskie kandydatury przy specjalnie przgotowanym przez POT przenośnym stanowisku do głosowania.

W konkursie „7 nowych przyrodniczych cudów świata – (new7 wonders)” wśród 261 kandydatów na nowe Siedem Cudów Natury znalazły się dwie polskie: Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Puszcza Białowieska. Konkurs organizuje Fundacja New 7 Wonders  

Polska Organizacja Turystyczna z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz przedstawicielami komitetów kandydatów – Urzędami Marszałkowskimi Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Podlaskiego organizuje 22 maja „Ogólnopolski Dzień Głosowania” na polskich przedstawicieli w konkursie. W holu budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej parlamentarzyści reprezentujący różne regiony Polski zagłosują na nasze kandydatury.


Konkurs na „7 nowych przyrodniczych cudów świata – (new7 wonders)” jest niepowtarzalną okazją do zainteresowania i wypromowania miejsc turystycznych w poszczególnych krajach zarówno na rynkach krajowych jak i zagranicznych. Z założenia polega on na pozyskiwaniu kandydatur i reprezentujących ich komitetów a następnie głosów popierających wybrane destynacje – głównie spośród członków narodowości danego kraju. Formuła konkursu sprzyja identyfikacji mieszkańców z promowanymi regionami, buduje tożsamość narodową a także jest sposobnością do współdziałania na rzecz pozytywnej rywalizacji z innymi krajami (kandydaturami w konkursie).

Informacje na temat głosowania:

www.mazurycudnatury.pl

www.bialowiezaforest.eu

Na obu stronach są instrukcje w jęz. polskim jak postępować krok po kroku żeby oddać ważny głos.

Bieżący ranking: www.new7wonders.com/nature/en/liveranking

Harmonogram konkursu

do 7 lipca 2009 roku

- Głosowanie internautów (można poprzeć tylko jednego kandydata w danej kategorii).

8 lipca 2009 roku

- Do półfinału przechodzi 77 kandydatów (po 11 z każdej kategorii).

21 lipca 2009 roku

- Zespół Ekspertów wybiera 21 finalistów (po 3 z każdej kategorii)

od 21 lipca 2009 roku

- Głosowanie internautów

2011 rok Ogłoszenie wyników

Do góry