en
en

65 tysięcy gości odwiedziło nawiększe targi turystyczne w Budapeszcie

W dniach 28.02.- 02.03.2008. w Budapeszcie, odbyły się największe targi turystyczne na Węgrzech - UTAZÁS 2008. Były to już 31 takie targi.

W dniach 28.02.- 02.03.2008. w Budapeszcie, odbyły się największe targi turystyczne na Węgrzech - UTAZÁS 2008. Były to 31. takie targi.  Targi te, odbywają się na terenach targowych Hungexpo, w 3 pawilonach, na powierzchni o ponad 18 000 m2.

W największym pawilonie, na powierzchni 2 274 m2, znajdowały się stoiska  wystawców zagranicznych z 50 krajów oraz touroperatorów organizujących wyjazdy zagraniczne, w  pozostałych pawilonach wystawiały regiony węgierskie oraz biura organizujące turystykę krajową - łącznie w targach wzięło udział 924 podwystawców.

Jednocześnie z targami turystycznymi odbywały się targi jubilerskie KARAT oraz gastronomiczne Culinary Expo-Gasztro Show oraz II. Magyar Leader Expo.

Targi turystyczne na Węgrzech, a szczególnie targi UTAZAS są niezwykle popularne, gdyż turyści indywidualni kupujący usługi w czasie targów otrzymują wysokie rabaty od  touroperatorów. Turyści węgierscy, już przyzwyczajeni do tej formy, swoje plany wyjazdów np. urlopowych czy weekendowych przygotowują wcześniej i wykupują usługi na targach lub na podstawie zebranego materiału, zaraz po nich (oferty te można wykupić jeszcze bezpośrednio po targach). Dzięki temu wszyscy zainteresowani wyjazdami w danym roku odwiedzają pawilony targowe w poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie oferty. W tym roku targi odwiedziło ponad 65 000 osób.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także polskie stoisko narodowe przygotowane pod hasłami: „Spotkajmy się w Polsce!”, „Natuuralnie w Polsce możesz spędzić najmilej urlop!”, „Wycieczki, wypoczynek, uzdrowiska, rozrywka przez cały rok w Polsce!”

 

Aż 5 regionów Polski przedstawiło się na tegorocznych targach: Śląsk, Dolny Śląsk, Lubuski, Podkarpacki, Małopolski.

Na tegoroczne targi przybyła z Lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego delegacja VIP: członek Zarządu  Województwa Andrzej Szablewski oraz zastępca prezydenta maista Zielonej Góry, pani Wioleta Haręźlak.  Byli bardzo zadowoleni powodzeniem Lubuskiego wśród Węgrów oraz z pobytu w Budapeszcie. Uznali Targi Utazas za bardzo udaną imprezę. 

 

W pierwszy dzień Targów, w dniu branżowym cały dzień trwał workshop, na który zostało rozesłanych 300 zaproszeń do węgierskich touroperatorów oraz biur podróży. Wystawcy przeprowadzili wiele rozmów handlowych, często zakończonych konkretnymi uzgodnieniami. Podwystawcy, którzy w poprzednich latach brali już udział w targach UTAZAS twierdzą, że bezpośrednio po targach napływały konkretne zamówienia od partnerów węgierskich.

Pierwszego dnia odbyła się też konferencja prasowa na którą zostało zaproszonych 150 dziennikarzy. W konferencji prasowej wzięła udział pani Ambasador RP na Węgrzech, Joanna Stempińska.

Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszył się jak zwykle Kraków, Region Małopolski, Podkarpackie i Przemyśl, Dolny Sląsk i Wrocław. Wiele pytań padało na temat Mazur, Pomorza, Beskidu Śląskego. Wielu z zainteresowanych jeszcze nie było w Polsce i planuje w tym roku wyjazd. 

Większość turystów odwiedzających nasze stoisko miało konkretnie określony cel podróży do Polski - zarówno pobytów kilkudniowych jak i wyjazdów wakacyjnych. Największym zainteresowaniem cieszyła się przede wszystkim tania baza noclegowa, a na okres wakacyjny kempingi.


 

 


Do góry