Certyfikaty POT

Polska ma wiele walorów turystycznych i praktycznie nieograniczony potencjał atrakcyjności turystycznej i jednocześnie niewiele profesjonalnie przygotowanych produktów turystycznych. Dlatego wspieranie tworzenia produktu, a także jego promocja na rynkach – krajowym i zagranicznym stanowi priorytet w działaniach Polskiej Organizacji Turystycznej. POT ogłasza co roku konkurs na najlepszy produkt turystyczny. Zwycięzcom tego konkursu przyznawane są Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat stanowi rekomendację i gwarancję możliwości spędzenia w sposób wyjątkowy czasu wolnego w Polsce tzn. przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Certyfikaty przyznawane są w drodze konkursu, który zorganizowany został po raz pierwszy w 2003 r. Nagrody przyznawane są przez Kapitułę, w skład której wchodzą eksperci– praktycy branży turystycznej. Od 2008 roku po raz pierwszy przyznany został Złoty Certyfikat. Ta nagroda specjalna została stworzona dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które w wyjątkowy sposób rozwinęły się pod względem atrakcyjności turystycznej.
Wszystkie certyfikowane atrakcje to spektrum możliwości do zaplanowania wyjazdów weekendowych, pobytów krótko i długoterminowych, a przede wszystkim bogactwo turystyki w Polsce, którą warto polecać i którą warto się chwalić.
Nagrodą główną w Konkursie, ufundowaną przez POT dla produktu turystycznego, który został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej", jest kampania promocyjna w kraju o wartości nie mniejszej niż 100 000 tyś PLN.
Dotychczas zdobywcami Złotego Certyfikatu były: Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, Kanał Augustowski-Szlak Papieski, Łódzka Manufaktura, Festiwal Przystanek Woodstock, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Architektury Drewnianej, a obecnie jest to Park Nauki i Rozrywki Krasiejów.

 

Zobacz produkty turystyczne wyróżnione Certyfikatem POT w latach 2003-2012

www.polskapodajdalej.pl

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej leżą w kompetencji Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej,

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.